5 Втори трик за Мекотели

5 Втори трик за Мекотели

5 Втори трик за Мекотели

Blog Article



Възможностите за лечение, в зависимост от засегнатия регион, могат да включват:

Текстот е достапен под условите на лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови.

Етикети:new главоноги миди морски дарове Ракообразни и мекотели сепии стриди Сподели

Но може би това дали са умни или глупави е по-маловажно от факта, че са направо удивителни от първото до последното пипало. Омагьосващи са.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Отгоре на това много октоподи живеят в сложна в пространствено отношение среда – те трябва да се придвижват над, около и през рифовете. Тъй като нямат телесна броня, те трябва да са нащрек за хищници и в случай че камуфлажът не е достатъчен, трябва да знаят къде да се скрият.

В началото на размножителния период се образуват мъжките полови клетки.Два охлюва застават в определена поза и разменят сперматозоиди.След това започва размножаването.По този начин те се предпазват от самооплождането, точно като дъждовните червеи.

Октоподите могат да се открият от тропиците до полюсите, от кораловите рифове до пясъчните наноси, от плитките лагуни до бездните. Или поне могат, ако ги забележиш.

Един вид мекотели, аплакофорите, са цилиндрични червеи без нито черупка, нито крака.

Железният охлюв crysomallon squamiferum е люспест мекотели на корема

За мекотели информацията в тази статия или раздел не са посочени източници. Въпросната информация може да е непълна, неточна или изцяло невярна.

Гастроподите и бивалвите можеби се најчестите мекотели, но цефалоподите (семејството кое вклучува октоподи , лигњи и сипи ) се далеку најнапредни. Овие морски безрбетници имаат зачудувачки сложени нервни системи, што им овозможува да се вклучат во детално камуфлажа, па дури и да покажат однесување за решавање проблеми - на пример, познато е дека октоподите бегаат од нивните резервоари во лаборатории, стискаат по студениот под и се качуваат во уште еден резервоар кој содржи вкусни бивални.

Хитоните , известни също като полиплакофори, са плоски мекотели, подобни на плужеци, с варовити плочи, покриващи горната повърхност на телата им; те живеят в приливни води покрай скалисти брегове по целия свят.

Черупки на морски школки и полжави. Телото на мекотелите е покриено со еднослоен епител, богат со жлездени клетки кои лачат лигава материја.

Report this page